Albania

Diaz befason të gjithë me këto fjalë për Ibrahimovicin

Diaz: Zlatan është si një vëlla i madh.

Sulmuesi i AC Milanit, Brahim Diaz ka thënë që Zlatan Ibrahimovic është si një vëlla i madh dhe zbulon se suedezi je i besim që të përformojë më mirë.

Diaz u rikthye në Milan për huazim për dy vite te Real Madrid dhe foli për AS, para ndeshjes se madhe ndaj Atletico Madridit, transmeton lajmi net.

Spanjolli është pyetur për efektin e Ibrahimovicit në “San Siro”.

“Është si një vëlla i madh. Gjithmonë kërkon maksimumin, por pastaj të jep këshilla të mëdha”.

“Ka treguar dëshirë që të më ndihmojë dhe kjo më jep besim. Gjithmonë e bën ndryshimin, pavarësisht a luan a jo. Ta kemi në skuadër është plus për ne”.

“Është ende shumë i fortë dhe këtë e tregon në çdo stërvitje”, deklaroi ai.

Ibrahimovic do mungojë ndaj Atletico Madridit, shkaku i lëndimit të fundit në gju.

Football news:

Messi attends the PSG - Angero match. Less than a day has passed since the Argentina - Peru game
Hazard, most likely, will not play with Shakhtar in the Champions League. He trained individually
One-Bissaka will be able to play with Atalanta in the Champions League. Manchester United's appeal against his disqualification was granted
Milan has extended the contract with the Belgian national team midfielder Salemakers until 2026. Salary - 2 million euros a year
Spalletti's Fiat Panda was stolen. The car was parked in the parking lot of the hotel where coach Napoli lives
Atletico President: The deals on Griezmann and Suarez have benefited Barca, our club and the players themselves
Sergio Aguero: Ronaldo is more of a striker than Messi. Cristiano scores, scores and scores