logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Albania

Djali 3-vjeçar i politikanit vritet brenda “Range Rover”-it

Disa persona të paidentifikuar kanë hapur zjarr në drejtim të makinës së një politikani në qendër të kryeqytetit ukrainas të dielën, duke vrarë djalin 3-vjeçar të tij që ndodhej brenda në makinë.

Vyacheslav Sobolev, një biznesmen dhe ligjvënësi i këshillit rajonal të Kievit ishte në timon të makinës kur u sulmua, shkruan Reuters.

“Si rezultat i plagës me armë zjarri, një fëmijë vdiq në një autoambulancë gjatë rrugës për në spital”– tha Ministria e Punëve të Brendshme të Ukrainës. 3-vjeçari ishte më i vogli nga 5  fëmijët e politikanit Sobolev.

Sobolev është një biznesmen nga Donetsk. Në 2010-2011 ai ishte shef ekzekutiv në kompaninë shtetërore të energjisë së Ukrainës Naftogaz.

Ka pasur disa vrasje të figurave të njohura në rrugët e Kievit që kur Rusia aneksoi Krimesë dhe një rebelim pro-Moskës u ndez në lindje të Ukrainës në 2014-ën.

Pavel Sheremet, një gazetar bjellorus i njohur për kritikat e tij ndaj drejtuesve të vendit të tij, u vra me një bombë makinë në Kiev në vitin 2016.

Themes
ICO