Albania

Donnarumma i jep një lajm të madh Milanit

Donnarumma pranon kontratën e re nga “Kuqezinjtë”.

Gianluigi Donnarumma dhe Milani po vazhdojnë bisedimet për vazhdimin e kontratës.

Sipas mediave italiane, menaxheri i lojtarit Mino Raiola, së fundi ka pasur një takim me krerët e klubit të Milanit, për të biseduar rreth së ardhmes së lojtarit.

Raiola thuhet se është pajtuar me kushtet e ofruar nga “Rossonerët” dhe shumë shpejt pritet të nënshkruhet kontrata e re.

Donnarumma është në vitin e fundit të kontratës me klubin italian.

21-vjeçari aktualisht është jashtë fushave të gjelbra shkaku i infektimit me koronavirus.

Football news:

Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona