Albania

Dvorani u shpall nga DASHI “Kampioni kundër korrupsionit!” Po Metës çfarë i bie të jetë?!

Dvorani u dekorua,

kampion kundër korrupsionit,

po kundërshtarin e tij,

si do ta etiketonit?!

Meta ishte kundërshtari,

“betejat” mund t’i kujtoni,

për korrupsionin i mbetet,

që të jetë ETALONI!

Ne kemi qënë pro Dvoranit,

dhe shpesh e morëm në mbrojtje,

ballë për ballë Katallanit,

fare pa frikë dhe pa ndrojtje!

Dvorani u bë kurban,

në luftën me një të marrë,

po dikush mbante shënime,

shkroi tamam  si kishte ngjarë!

Etaloni i korrupsionit,

më keq zullumin e trashi,

dekorata për Dvoranin,

shuplakë për Metën nga DASHI!

Katallani doli dje,

si gjithnjë i hakërryer,

dhe na tha-“Me Amerikën,

kam marrëdhënie të shkëlqyer!.”

T’i ngrejë Ramës monument,

armiku NJË i Dvoranit,

po mos ishte President,

do qe në listë me Fullanin!

Amerika ja di pronat,

vilat dhe paret e thata,

kur të mbetet pa një post,

direkt do shpallet:”Non Grata!.”

Do jetë në listë me Fullanin,

që e ka një mik me kokë,

bën vaki në një qeli,

mund të përfundojnë tok!

Po Amerika në burg,

këtu nuk fut dot njeri,

ndaj e mban gjithmonë të ngritur,

Reformën në Drejtësi!

Etaloni i korrupsionit,

ose Njëshi i Shqipërisë,

ka qënë që në fillim kundër,

Reformës së Drejtësisë!

Dekorata e Dvoranit,

erdhi në kohën e duhur,

fiks kur Meta po e bën,

Kushtetutën baltë e pluhur!

DASHI i ri i Amerikës,

dha një dekoratë me vlera,

dhe në dritaren shqiptare,

trokiti të dëgjoi dera!

Meta s’ruan dot qetësinë,

e ka kapur keq paniku,

dhe pse një prangosje e afërt,

nuk ka asnjë lloj reziku!

Po ai është trëmbur keq,

aq sa e ka humbur fare,

duke akuzuar DASHIN,

si MAFIEN NDËRKOMBËTARE!..

Kjo është gjuhë e një të marri,

që si në rrethim është gjëndur,

një të marri nga Skrapari,

një fshatari të pagdhëndur!

Dekorata e Dvoranit,

qënka si fletë lavdërimi,

po dekoratat e tua,

si t’i quajmë Ilir Trimi?!

Në këtë konflikt verbal,

jam me Amerikën mike,

e dekoratat e Metës,

s’janë as letra higjenike!

Lere Lirko presidencën,

ktheu me tamam mes nesh,

ktheu rrimerr LSI-në,

se po ikën-o për lesh!

Lere Lirko presidencën,

se s’të mbajnë nervat fare,

je kthyer në fenomen,

të gjaknxehtësisë shqiptare!

A.DUKA

Football news:

Juve decided to sell Rabiot and Ramsey. The club wants to sign Chalhanoglu and Locatelli
Neymar on the celebration before Kimmich: I didn't try to provoke him. It's fate. He said that Bayern are already in the semifinals
Neymar, Mbappe and Paredes are PSG's most important players against Bayern Munich. Pochettino took into account the mistakes of the first match
The head of Borussia about City: They spent a billion euros on players in 5 years. Who else would do that? Pep should not criticize other clubs
Referees Howard Webb and Bibiana Steinhaus married
Presnel Kimpembe: PSG have a soul. The club doesn't stop growing. I'm proud
Lothar Mattheus: Bayern think of Nagelsmann as a successor to Flick