Albania

EURO 2020 – Uells-Turqi 2-0

BAKU, 16 qershor /ATSH/ – Uellsi fitoi sot kundër Turqisë me rezultatin 2-0, në Baku, sipas pamjeve televizive.

Pjesa e parë u mbyll 1-0 me golin e Ramsey në minutën e 42-të.

Në pjesën e dytë, Uellsi humbi një penallti nga Bale (‘62), ndërkohë që shënoi golin e dytë në minutat shtesë (90+5) me anë të Roberts.

Ndeshja, e gjykuar nga portugezi Dias, ishte e vlefshme për Grupin A./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Richard Dunn: Diash is young, but he has a special aura around him. He will be able to claim the captaincy at City
Rafael Benitez: Working at Everton is a chance to show that I want and can compete with anyone
Davide Calabria: It's even better if no one believes in Milan. Our goal is to add
Lyon made a request to Chelsea for Emerson. The defender of the Italian national team is Interesting to Inter and Napoli
Lewandowski trained on the weekend to get in shape before the start of the season
I'm Cristiano Ronaldo and I only send the ball into the net. The forward refused the crossbar challenge in Real Madrid
Yuriy Semin: Shevchenko has a lot of trump cards to lead the European top club