Albania

Fier/ Vijon pastrimi i vijës bregdetare, kushte më të mira për pushuesit


TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Bashkia e Fierit vijon pastrimin dhe mirëmbajtjen e gjithë vijës bregdetare për të siguruar kushte më të mira për pushuesit.

Pavarësisht kushteve të papërshtatshme të motit, edhe ditën e sotme ka vijuar pastrimi i  plazheve të Semanit, Darëzezës dhe Pishë Poros.

Kryetari i bashkisë Fier, Armando Subashi solli sot pamje nga aksioni i pastrimit të vijës bregdetare.

“Çdo ditë nën mbikqyrje të vazhdueshme, për t’u ofruar pushuesve një plazh të pastër dhe me vlerat kurative të pacënuara”, tha ai./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Morata arrived in Turin. He goes to Juve on loan
Barcelona wanted to buy Tiago before he moved to Liverpool. Catalans were ready to pay 10 million euros
Pep about 3:1 with Wolverhampton: Sometimes Manchester City enter the season quickly, sometimes they don't. We played well
Kevin de Bruyne: Wolverhampton have caused Manchester City problems before. I am glad that we played well
Stefano Pioli: Milan are confident, can grit their teeth and fight. Zlatan proves that he is a champion
Ibrahimovic on the Bologna double: If I was 20 years younger, I would have scored a couple more. But I'm not old
Cavani's entourage and Atletico discussed a two-year contract at a hotel meeting