Albania

Fieri për 6 ditë i mbuluar nga tymi, më në fund shuhen flakët, por del në skenë një “hall” i ri

Flakët e zjarrit që përfshinë 6 ditë më parë fushën e përpunimit të mbetjeve në Fier më në fund janë shuar, dhe tymi është larguar nga zona mëngjesin e kësaj të diele.

Pas një pune intensive, vatrat e zjarrit janë shuar, ndërkohë që një tjetër problem ka dalë në skenë për qytetarët fierakë.

Nga zona të ndryshme të qytetit raportohet se nuk po mblidhen mbetjet nga koshat e plehrave, për shkak se nuk kanë se ku të depozitohen, pasi inceneratori nis nga puna vetëm në fund të muajit gusht.

Shumë prej banorëve të zonave përrreth vendit të fushës së mbetjeve, braktisë shtëpitë e tyre, ndërsa kanë nisur të rikthehen sot për të bërë të mundur pastrimin e godinave.

Pavarësisht se situata u konsiderua nga katastrofë mjedisore, ky tymi përfshiu të gjithë qytetin, asnjë prej banorëve të zonave nuk u ngritën në protestë kundër institucioneve të qeverisjes lokale.

j.l./ dita

Football news:

Dybala and Morata have muscle injuries. They will not play with Chelsea and Torino
Neville criticized the players for apologies in social networks in the style of Bruno: Their PR people create fake personalities
Watzke about Sancho at Manchester United: It hurts me that he is not used so often
UEFA has abandoned the case against the founders of the Super League-Barca, Real Madrid and Juventus
Agnelli on the Super League: Its values will ensure the stability of the football industry
Moriba has not yet played for Leipzig after his transfer from Barca. Coach Marsh does not count on him
Simeone about Milan: Playing with such a club in the Champions League is fantastic. The top team that has grown in recent years