Albania

Fiorentina rigjen buzëqeshjen

Fiorentina rigjen buzëqeshjen. Pas 2 humbjeve të njëpasnjshme dhe 4 ndeshjeve pa fitore, vjollcët ja dolën të rigjenin fitoren në transfertën e Bentegodit ndaj Veronës me rezulatin 1-2.

Takimi nisi më mirë për veronezët që patën disa shanse ,por Dragovski ishte ai që evitoi golin në disa raste.

Në fundin e pjesës së parë Fiorentina që kishte provuar fare pak gjeti mundësinë për të realizuar, Bonaventura fitoi një penallti pas një aksioni mjaft të bukur të Venutit. Vlahovic nga pika e bardhë u tregua i saktë duke shënuar golin e 16-të në këtë kampionat.

Në pjesën e dytë Verona u mundua por nuk u shfaq shumë herë para portës teksa në anën tjetër nga një pozicion standart skuadra vjollcë shënoi të dytin me Martin Caceres, i cili shfrytëzoi një top të mbetur vakant në zonë. Verdheblutë reaguan dhe Edie Salcedo me kokë rihapi sfidën duke shënuar edhe të parin personal në këtë sezon të Serisë A.

Veronezët provuan të rikthenin ekuilibrat, por toskanët u mbrojtën mirë duke rigjetur fitoren dhe duke u shkëputur momentalisht me 8 pikë nga zona e ftohtë e renditjes, ndërsa Verona pëson humbjen e 6-të në 7 ndeshje e fundit dhe të 4-ën radhazi në shtëpi.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude