Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Formacionet bazë: Liverpooli favorit ndaj Prestonit në EFL Cup

Liverpooli është mysafir i Preston North End në Deepdale, për ndeshjen e të tetës së finales në Kupën EFL.

Për të arritur në raundin e katërt të kësaj kupe që njohët edhe si Carabao Cup, Redsat eliminuan Norwich Cityn, kurse Prestoni u tregua më i fortë se Cheltenham Town.

Trajnerët Frankie McAvoy dhe Jurgen Klopp i kanë zgjedhur skuadrat që do ta fillojnë ndeshjen nga minuta e parë.

Formacioni startues i Preston: Pas pak…

Formacioni startues i Liverpoolit: Adrián; Williams, Gomez, Matip, Tsimikas; Oxlade-Chamberlain, Morton, Jones; Minamino, Origi, Blair.