Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar në Paris për të takuar ish-Presidentin e Francës, Nikolas Sarkozy.

Rama thotë se e ka mik special Sarkozynë teksa i ka shkuar në shtëpi këtij të fundit. Ai tregon se me të këshillohet për sfidat e Shqipërisë e rajonit në rrugën e zhvillimt ekonomik, social e integrimit në BE.

STATUSI NGA EDI RAMA

Me një mik special në shtëpinë e tij në Paris, presidentin Nicolas Sarkozy, me të cilin kam privilegjin të këshillohem për sfidat e Shqipërisë dhe rajonit tonë, në rrugën e zhvillimit ekonomik e social, e të integrimit europian


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb