Albania

FOTOT/ Befason 27 vjeçarja: Nga obeze 145 kilogram, arrin linjat e duhura

Alida Elizabeth Dreyer, nga Australia ka pësuar një ndryshim drastik në pamjen e saj pasi humbi 76 kilogramë.

27 vjeçarja peshonte 145 kilogramë  dhe pas ngacmimeve të shpeshta nga shoqëria e saj, Alida vendosi që të dobësohej.

Për të arritur këtë gjë ajo ka aplikuar një dietë të rreptë dhe është ushtruar më orë të tëra në palestër. Gjithashtu Alida ka bërë edhe disa operacione për të hequr lëkurën e tepërt pas dobësimit.

“Jam ngacmuar shumë nga shoqet dhe shkokët, aq sa jam ndier shumë keq. U mbylla në vetvete dhe nuk preferoja të qëndroja me njeri. Tashmë që jam dobësuar më ka ndryshuar jeta, ndihem mirë me pamjen time të re dhe kam marrë komplimente të shumta nga të gjithë”- u shpreh ajo.

Football news:

Flick about the UEFA super Cup: We have to play our best if we want to win the trophy. We are waiting for a difficult match
The Macedonian journalist was upset that he did not have time to talk to Mourinho. Jose returned and promised a photo for the sake of his late father
Fati's compensation increased to 400 million euros. He will play for Barca under number 22
Flick about Goetz: I have been in contact with him a lot since my time with the national team, but Bayern are not thinking about a contract with him
Immobile about Levandovsky: I Am proud that I won against him - he Has always been my idol. I would give him the Golden ball
Atletico have agreed a contract with Torreira. For a transfer, Madrid need to sell Herrera
Suarez will move to Atletico for free. Barcelona can get 2-3 million for Madrid's results in the Champions League