Albania

FOTOT: Greqia, nën terrorin e ciklonit të fuqishëm

Greqia është përfshirë nga moti i keq gjatë këtyre dy ditëve, që ka shkaktuar përmbytje në shumë qytete të vendit.

Gjatë orëve të fundit, Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos janë nën vorbullën e ciklonit.

Problemet kryesore kanë qenë ndërprerja e energjisë elektrike, përmbytjet dhe rrëzimi i pemëve.

Kryetari i Bashkisë së Zakynthos tha për mediat greke se në këtë ishull mungon energjia elektrike në pjesën më të madhe të territorit.

Në Ithaca, kryebashkiaku tha se ka një situatë problematike me anijet në port.

Po kështu, shumë shtëpi janë dëmtuar, energjia elektrike është shkëputur që prej orës 03:00 të mëngjesit, dyqanet dhe rrugët janë përmbytur, ndërsa shumë pemë janë rrëzuar.

Edhe në Kefalonia është e njëjta problematikë, ku katet e nëndheshme janë përmbytur dhe energjia elektrike është shkëputur.

Cikloni mesdhetar nisi në detin Jon ditën e enjte duke shkaktuar stuhi dhe erëra të forta.

Football news:

Keane has scored 4 goals in PSG's last 2 games. In 37 games at Everton, he had the same number
Carragher on Mourinho: they Said his football was from a different era. If he won the Premier League, it would be great
Gennaro Gattuso: Napoli need to play above all praise to beat real Sociedad
Neymar was substituted in the 26th minute of the match against Istanbul due to injury. He was crying
Juventus shares have risen four times in five years. Ronaldo-this is only one of the reasons
Gary Neville: Mourinho gives Tottenham the confidence to win the Premier League. Jose is only Interested in winning
Rivaldo: I'm not sure about Barcelona's chances of winning the Champions League