Albania

FOTOT: Lojtari zëvendësohet në mes të ndeshjes pasi del me koronavirus

Ylli i bejsbollit, Justin Turner, u zëvendësua në mes të ndeshjes gjatë finales së kampionatit amerikan mes Los Angeles Dodgers dhe Tampa Bay Rays, pasi erdhi përgjigjja e testimit dhe rezultoi se ishte i infektuar me koronavirus.

Megjithatë, kjo nuk e pengoi Turner-in që t’i bashkohej skuadrës së tij, Dodgers, për festimet pas fitores së titullit, madje shkroi në Twitter:

“Nuk mund të mos festoja me shokët!”. Shpesh, ai u pa të fotografohej edhe pa maskë, çka solli kritika në drejtim të 35-vjeçarit personalisht dhe klubit.

“Nuk mendoj se kishte njeri që mund ta ndalonte të futej në fushë”, tha për gazetarët pas ndeshjes presidenti i klubit, Andrew Friedman. Të mërkurën, skuadra kampione u rikthye në Los Anxhelos, por Turner nuk fluturoi me shokët.

Megjithatë, për ngjarjen ka nisur një hetim dhe lojtarët e të dy skuadrave janë testuar të gjithë për të parë nëse është infektuar ndonjëri prej tyre.

Football news:

Ronaldo is the best Serie A player in November. He scored 5 goals in 3 matches
PSG assess the option of signing Messi in the summer (ESPN)
Koeman on the words of the acting President of Barca about the sale of Messi: only Leo himself can make a decision about his future
Ney warmly recalls Maradona: at the age of 14, he brought the legend to an exhibition match, Diego himself offered to take a photo
Klopp responded to Neville's criticism about the words about 5 substitutions and the calendar: I'm not like him. I'm talking about all the players
The hardest task: help choose the best attacking midfielder in history
Mourinho, Lampard, Solskjaer and Moyes claim the title of best coach of November in the Premier League