Albania

FOTOT: Nuk donte të vdiste pa parë të birin duke luajtur futboll, babai me kancer përmbush dëshirën e fundit

Ishte ndeshja e parë e futbollit e sezonit të dytë të Cade Sullivan, por ndoshta ndeshja e fundit që babai i tij do të shohë ndonjëherë. Scott Sullivan u diagnostikua me kancer dhe mjekët i thanë se i kishin mbetur vetëm pak muaj  për të jetuar.

Një infermiere në spitalin në të cilin ndodhej i shtruar pacienti, kur mori vesh dëshirën e 50-vjeçarit për të parë për herë të fundit djalin e tij teksa luante futboll vendosi të bënte të pamundurën për t’ja bërë realitet.

Ndeshja luhej shumë larg dhe do të duheshin 3-4 orë rrugë me makinë për të shkuar. Infermierja Jerree Humphrey e dinte që Sullivan nuk ishte në formë për një udhëtim rrugor, kështu që vendosi të shkonte në aeroportin lokal për të mundësuar një avion privat, sipas CNN.

Ditë më vonë, dentisti nga Kentucky, Dr. Denny Brummett ofroi avionin e tij privat për t’i ardhur në ndihmë 50-vjeçarit. Ditën e ndeshjes infermierja, Brummett dhe Scott dhe e dashura e tij fluturuan më shumë se 300 kilometra për të parë ndeshjen. Sapo Cade vuri re prezencën e babait të sëmurë, vrapoi drejt tij për t’i dhënë një përqafim.

Football news:

Messi, Beckham, Robben, Figo and best are among the contenders for the title of best right-winger in history (France Football)
The Valenciennes goalkeeper said the Sochaux player bit him. He replied that he wanted to hit the goalkeeper with his head for racism
Azpilicueta about Kep: Sometimes everything goes against you. To overcome this, you need character
In memory of the beheaded teacher, all matches of the French championship will begin with a minute of silence
Klopp on van Dijk: we will wait for him like A good wife waiting for her husband from prison
Maguire and Cavani did not fly with Manchester United for the match against PSG
Italy is a view in Fortuna. The team plays in the second Bundesliga