Albania

Gazment Bardhi njofton anëtarët, PD mbledh të premten Kryesinë për të diskutuar këto dy pika të rendit të ditës

Sipas një njoftimi nga sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ditën e premte, në orën 11:00 do të mblidhet Kryesia, ku në rend të ditës pritet të jetë miratimi i metodologjisë së analizës për masakrën zgjedhore të 25 Prill.

“Të nderuar anëtarë të Kryesisë, Ditën e premte, datë 18 Qershor 2021, ora 11:00, do të zhvillohet mbledhja e Kryesisë së Partisë, me këtë Rend Dite:

  1. Miratimi i metodologjisë së analizës në nivel Qarku, Dege, Grupseksioni dhe Seksione për masakrën zgjedhore të 25 Prill.
  2. Thirrjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë më datë 17 Korrik 2021, dhe miratimi i rendit të ditës së Kuvendit.

Me respekt,

Sekretari i Përgjithshëm

Gazment Bardhi”

Pas Kryesisë, pritet edhe thirrja e Kuvendit Kombëtar të Partisë më datë 17 Korrik 2021.

Kryesia po mblidhet menjëherë pas rikonfirmimit të Lulzim Bashës në krye të PD-së në një mandat të tretë për drejtimin e partisë më të madhe të opozitës për 4 vitet e ardhshme. Procesi zgjedhor për kreun e PD u kontestua nga kandidatët e tjerë me akuza për manipulim zgjedhjesh.

Nuk dihet ende nëse kryetari i rikonfirmuar Basha do t’i propozojë Kuvendit Kombëtar të Partisë edhe ndryshime statutore.

Football news:

Ronaldinho: I'm watching Milan, I hope they will continue to progress. I'm waiting for Monza in Serie A
Lautaro Martinez: Messi is the best player in the world. He is a model for everyone, we must learn from him
Manchester United and Real Madrid are close to an agreement on Varane. The defender will be paid 45-55 million euros
Fernando Torres took charge of the Atletico U19 team
Milan is Interested in Brandt from Borussia Dortmund
Novak Djokovic: Zlatan is a real fighter and a champion. I hope Milan will perform well in the Champions League
Lewandowski about the prize for the best player in Germany: Getting it twice in a row is a rare phenomenon, I am proud