ATHINË, 4 mars /ATSH-ANA/ – Një dridhje shumë e fortë sizmike, me një madhësi prej 5,8 të shkallës Rihter u regjistrua sërish në Elassona, njoftoi Observatori Kombëtar i Institutit të Gjeodinamikës së Athinës.

Lëkundjet u raportuan në orën 21:00 dhe ishin me epiqendër 16 km në jug-jugperëndim të Elasonës, pranë Larissa-s./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.