Albania

Greva e Ballshit/ Naftëtaret- Ramës: Nuk negociojmë jashtë pasi nuk kemi besim

Naftëtaret e Ballshit kanë hyrë në ditën e 16-të të grevës së tyre dhe janë të vendosura të vijojnë grevën edhe pse gjendja shëndetësore e tyre vijon të përkeqësohet.

’Nuk dalim që këtu. I bëjmë thirrje kryeministrit Rama, do dalim kur të marrim pagat e fituara me gjyq. Nuk negociojmë jashtë grevës se nuk kemi besim.’’- thonë ato.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama i ka vendosur kushtin naftëtareve që të lenë grevën dhe më pas të diskutojnë. Sakaq, gratë kanë kërkuar një grup negociator që do diskutojë me kryeministrin, por nga ana tjetër ato të vijojnë grevën deri në zgjidhje.

Football news:

Klopp on van Dijk: His knee doesn't look good, but it looks good for the knee that was recently operated on
Pirlo does not discuss tactics with Juve players. Interesting and Kolisevski do not understand their problems on the field (Corriere della Serra)
It looks like Cavani is being disqualified for the word Negrito. He didn't mean anything bad, but it's still racist
Juventus renewed Interest in Atletico defender Savic
Hasenhüttl about 2:3 with Manchester United: They celebrated as if they had won the Premier League. This is revealing
Hazard will miss about 3 weeks due to injury
Bude-Glimt-a unique champion: drags the Russian goalkeeper, responsible for the psychology of a former military pilot, Holand watches all the matches