Albania

I derdhet kafja, Kryeministri holandez rrëmben leckën dhe e pastron vetë. Ja gjesti i sanitareve (Video)

Shpërndaj:

y6bn

HOLANDE– Kryeministri holandez ka shkaktuar një incident të vogël në ambientet e parlamentit. Mark Rutte kishte marrë një kafe në gotë plastike, por papritur i ka rënë në tokë dhe e ka derdhur.

Ndonëse të gjithë prisnin që vendin ta pastronin sanitaret dhe ai të vazhdonte rrugën, kryeministri holandez duke buzëqeshur nuk ka nguruar të marrë kovën dhe leckën dhe ta pastrojë vetë kafen e derdhur.

Mark Rutte është vlerësuar dhe duartrokitur nga sanitaret për gjestin e tij të rrallë. Ky gjest ndoshta nuk do të bëhej nga presidenti amerikan Donald Trump apo edhe ai turk Erdogan.

Veprimi i kryeministrit holandez është shembulli më i mirë për të gjithë politikanët përfshirë edhe ata shqiptarë.

(d.d/BalkanWeb)


Football news:

Kike Setien: Barcelona didn't play a great match. Espanyol played well in defense
Andujar Oliver on deletions: Fati went too far in the foot, and the foul on the Peak was even more dangerous, perhaps
Atalanta extended the winning streak to 11 matches, beating Sampdoria-2:0
Milner played his 536th game in the Premier League and was ranked in the top 5 of the League in games played
Barca midfielder Fati is removed in the Derby with Espanyol. He spent 5 minutes on the field
Suarez scored 195 goals for Barcelona and finished third in the club's top scorer list
Daniele de Rossi: People call Messi cowardly, but they are afraid to ask their wives for a remote control from the TV