logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Albania

Inagurimi i stadiumit të ri, merr vlersime nga tifozët shqiptar

“Air Albania Stadium” ka hapur sot dyert për të pritur për herë të parë sportdashësit shqiptar.

FSHF- ja kishte vendosur që para ndeshjes zyrtare me Francën që do të zhvillohet më datë 17 nëntor, të kryente një ndeshje testuese e cila u bë mbrëmjen e sotme mes skuadrave të femrave Vllaznisë dhe Apolonisë.

Takimi mes dy ekipeve të femrave nisi në një mënyrë emocionuese ku u ezekutua himni i një prej kompeticioneve më të bukur në Europë, “UEFA Champions League” duke e bërë edhe më të bukur atmosferën në këtë impant.

Testi u kalua me sukses dhe tashmë gjithçka është gati për të pritur kampionët e botës në “Air Albania Stadium”, i cili në ndeshjen mes dy skuadrave të femrave të futbollit kishte një numër të konsiderueshëm tifozësh.

Të pyetur nga Gazeta TemA për përshtypjet e tyre për këtë impiant të ri ata e vlersuan shumë këtë impiant të ri të ndërtuar në zemër të kryeqytetit.

“Është i mrekullueshëm, kam ardhur bashkë me fëmijët për të parë këtë stadium dhe jemi duke u kënaqur shumë”

“Stadium shumë i bukur, shpresoj që të mirëmbahet në mënyrën e duhur”

“Kam qenë në disa stadiume në Europë dhe e them pa frikë që edhe ky i joni është vërtet një impiant europian”

“Më në fund nuk do kemi më frikë nga shiu, do i shohim njerzit si njerëz”, u shprehën disa prej tifozëve të pranishëm që ishin në mbrëmjen e sotme në stadium.

Stadiumi i ri do të ketë një kapacitet prej 22 mijë vendesh dhe do të quhet “Air Albania Stadium”. (Fatjon Baze-TemA)

Themes
ICO