Albania

Infermierja në Divjakë humb jetën nga sëmundja e rëndë, Braçe: Modeli i përkushtimit e profesionalizmit. Një engjëll më shumë!

Një infermiere në Divjakë u nda nga jeta ditën e sotme, pasi vuante nga një sëmundje akute.

Zëvendës kryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas këtij lajmi të trishtë, duke thënë se Erjola ishte modeli i përkushtimit dhe profesionalizmit.

“Këta shërbyes publik po japin jetë për të shpëtuar jete; sakrificë më sublime se kaq nuk mund të ketë”, shkruan Braçe mes të tjerash.

Postimi i plotë i Braçs:

Erjola ishte nje sherbyese publike, nje infermiere ne polikliniken e #Divjakes!

Modeli i perkushtimit, profesionalizmit, humanizmit, sherbimit per kedo!

E tille, e perqendruar pafund tek puna, sherbimi vecanerisht ne vitin me te veshtire qe gjithkush ka kaluar ndonjehere, aq sa dhe veten, shendetin e saj nuk e kurseu.

Ndihmoi te sherohej cilindo dhe te gjithe shendetin tani ja dedikojne sherbimit te Erjoles.

Këta shërbyes publik po japin jetë për të shpëtuar jete; sakrificë më sublime se kaq nuk mund të ketë.

Nga sot #Divjaka ka nje infermiere me pak, Erjola u shua pabesueshem shume shpejt nga nje semundje e rende e akute;

Nga sot #Divjaka ka nje engjell me shume!

Te jete i paqte e i qete udhetimi yt, ERJOLE!

Football news:

Immobile scored his 150th goal in Serie A
Gasperini pro 1-0 with Juve: Atalanta managed to find the balance in a difficult game. We had more chances
The striker of the GDR national team argued with the German minister and won a case of whiskey. But it ruined his career
Premier League about the European Super League: Fans can now dream that their club will rise to the top and play with the best. Super League will destroy this dream
Juventus lost to Atalanta in Serie A for the first time since 2001
Pirlo on Ronaldo: When Juve is left without his killer instinct, it's a little different
UEFA about the Super League: We will prevent this cynical project. There must be a limit to everything