Albania

Inter identifikon zëvendësuesin e Contes

Interi i ka sytë kah Allegri.

“Nerazzurri” e shohin trajnerin italian si pasardhës ideal të Antonio Contes në Milano

Interi është duke menduar qysh tash për pasardhësin e Antonio Contes.

Trajnerit italian po i rrezikohet pozita pas humbjes në derbi nga Milani dhe pas barazimit ndaj Borussia Monchengladbachut në Ligën e Kampionëve.

Prandaj, mediumi “Libero” shkruan se “Nerazzurri” i kanë hedhur sytë kah Massimiliano Allegri.

Ish-trajneri i Milanit dhe Juventusit shihet si pasardhës ideal i Contes, e ardhmja e së cilit në “San Siro” është në dyshim.

Zikaltrit prisnin rezultate më të mira nga Conte.

Allegri nga ana e tij gjatë verës pëlqehej nga Chelsea e Barcelona, ndërsa tash shihet si kandidat potencial për ta marrë në dorë Interin.

Football news:

Griezmann on Messi: I admire Leo, and he knows it. We have a great relationship
Rooney on the possibility of a move to Barca in the 2010/11 season: Thinking about it. Could fit in perfectly
Hooray, in England they will let the audience into the stands again! While up to 4 thousand and not everywhere, but the clubs are happy 😊
Solskjaer about the match with Istanbul: these are the Champions of Turkey, it will be difficult
Gasperini on the nomination for the best coach of the year award: If we beat Liverpool, maybe I'll get a few votes
Julian Nagelsmann: Leipzig want to give PSG that final feeling they are talking about
Tuchel Pro Champions League: Match with Leipzig - the final of our group