Albania

Interi është në garë për këtë super-lojtar

Skuadra e Interit është në garë për Musson.

Agjenti i Juan Mussos, Vincente Montes ka konfirmuar interesimin e Interit për portierin e Udinese.

“Neurazurët” janë duke u përpjekur të gjejnë pasuesin e portierit Samir Handanovic dhe argjentinasi është në listën e shkurtër.

Agjenti ka konfirmuar interesimin e Interiti, sidoqoftë ka bërë të ditur se edhe klubet nga Premierliga dhe La Liga kanë interesim.

“Spekulimet për Interin janë të vërteta, është duke u konsideruar si portieri i të ardhmes për Neurazurët. Nuk kam biseduar me drejtorët e tyre, por interesimi ka ardhur përmes agjentëve dhe njerëzve në klub”.

“Juan ka arritur nivel të lartë, e admiron dhe respekton Handanovic dhe është i gatshëm t’i bashkohet klubit të madh”.

“Do shohim të gjitha mundësitë. Juan nuk është i dhënë pas kalimit të klubi i madh, nuk mund të mohoj disa klube nga Seria A, Premierligë dhe La Liga kanë interesim”, deklaroi ai.

Kartoni i portierit thuhet se vlen rreth 30 milionë euro.

Football news:

Brandt was not close to joining Arsenal. Borussia will not let him go in the winter
Pogba to discuss contract extension with Manchester United: I'm going to talk to the club. I want to win
Manchester United defender Tuanzebe was subjected to racist abuse after the defeat to Sheffield United
Barca's acting president refuses to buy the player
Atletico defender Perez could move to Cadiz. He's on loan in Granada
Rio Ferdinand: Manchester United were gloomy and at times lifeless against Sheffield Wednesday. Instability is not something that wins the Premier League
The rotor is signed goalkeeper Khabarovsk SKA Obukhov. He has 7 games to zero in the season of the FNL