Albania

Interi tregohet klub amator – kërkon zëvendësueses për Eriksenin menjëherë pas sulmit në zemër

Nuk pret fare Interi, e gjen zëvendësuesin e Eriksenit.

Interi thuhet se është duke planifikuar për ta rrëmbyer mesfushorin Donny van de Beek nga Manchester United.

“Calciomercato” raporton se skuadra e Serie A është e etur për të nënshkruar me një lojtar të ri për të zëvendësuar Christian Eriksenin pas sulmit të tij në zemër gjatë Euro 2020.

Van de Beek është kandidati kryesor, por Interi nuk ka mundësi ta blejë atë dhe shpreson të arrijë një marrëveshje me “Djajtë e Kuq” për huazimin një sezonal të tij.

Football news:

Fantastic story of a surfer from Australia: he won bronze after a severe skull injury (he couldn't even walk)
Aguero underwent a course of stem cell treatment to restore the cartilage of the knee joint
Mills on Varane at Manchester United: I'm not sure that he will be like van Dijk or Dias. There are 6 difficult matches in La Liga, not counting the Champions League
Memphis Depay: I don't care if they call me a rebel. Suarez won a lot not because he is the nicest person on the field
Barca will not have to register Messi as a newcomer. He will be able to work at the training camp without signing a contract
Petkovic headed Bordeaux. He worked with the Swiss national team since 2014
Chelsea may include Zouma in the deal with Sevilla for Kunde