Albania

ITALI – 20 884 raste ditore dhe 347 viktima nga COVID-19

ROMË, 3 mars /ATSH-ANSA/ – Italia regjistroi sot 20 884 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit, një rritje e ndjeshme e krahasuar me një ditë më parë, kur rastet ditore ishin 17 083.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve arrin kështu në 2 976 274.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, numri ditor i viktimave është 347.

Që nga fillimi i pandemisë, Italia ka 98 635 të vdekur.

Deri më tani, janë 437 421 persona pozitivë në vend, me një rritje prej 6 425 krahasuar me të martën.

Shkalla e pozitivitetit është 5,8%, nga 5,1% që ishte dje./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

What did we learn about Super League on Monday? Bayern and Borussia will not be there, the players and coaches have not been told anything
Milner on Super League: The players do not have the right to vote. The current system is very good
Leeds striker Bamford on Super League: This is wrong, we are in shock. The noise is startling. Sorry it doesn't work that way with racism
Klopp on Liverpool in the Super League: I'm used to the owners making decisions without me. I feel responsible for the club's relationship with the fans
Non-Super League clubs are promised 400 million euros in solidarity payments. From the Champions League they receive 140 million
Milner on Super League: I don't like it. I hope it won't happen
Leeds tweet about 1-1 with Liverpool: Equalized in the match against a Super League team in the end