Albania

“Jo më me arbitra-kamarier”, Gjici: Nëse do vijohet kështu, na thoni dhe lëmë futbollin

Laçi mposhti 1-2 Kukësin, në ndeshjen e vlefshme për Superioren. Për gjykimin e arbitrit Klajdi  Kola ka rezerva, me kuksianët që janë të pakënaqur.

Presidenti i nderit, Safet Gjici u shpreh se një kryesor si ai, nuk duhet të gjykojë më.

“U dorëzuam se na bënë të dorëzohemi këto palo arbtira. Jam president nderi. Nuk kam patur kohë ta ndjek, por klubi ka funksionuar. Me sforco të jashtëzakonshme ja ka dalë. Mendoj se Kola nuk është një arbitër për Superligën.

Nuk mundet të drejtojë. Ai ka bërë gafa dhe po e tregon veten e tij. Duhen arbtira të lënë ekipet të lozin. Nëse vazhdohet kështu, na thoni dhe e lejmë futbollin.

Nuk mbahet futbolli me arbitra-kamarier. Edhe vjet ka ndodhru e njëjta gjë.  Ky arbitër vazhdon dhe sa herë kemi dnehsje me Laccin, marrin ëktë arbitër.

Football news:

Man City have 11 points left in 6 matches to become champions of England
Man City lost for the first time in 6 matches. The team was in the majority for the entire 2nd half
Schuster on his favorite clasico: My first one is that we beat Real Madrid. Then I enjoyed playing in the clasico for Madrid
Klopp on Mane: His statistics are not great at the moment, and he is aware of that. I don't care about the situation
Independiente vs Racing-top classico of Argentina: Aguero shone in it, the Milito brothers fought, and Maradona threw bottles
The Leeds player received a straight red after VAR for a tackle on Jesus. City lose 0:1
Borussia can invite Boateng. Defender will leave Bayern in the summer