Albania

Kodi Zgjedhor/ Gjiknuri: Falë insistimit të PS-së, përbërja e Kuvendit të ri të pas 25 Prillit me 30% gra e vajza

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ “Falë insistimit tonë, në Kodin Zgjedhor u përcaktua e detyrueshme që jo vetëm lista e kandidatëve, por edhe përbërja e Kuvendit të ri të pas 25 Prillit 2021 të ketë minimumi 30% gra e vajza”.

Kështu u shpreh sot deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, i cili ishte njëkohësisht edhe bashkëkryetar i Komisionit të posaçëm të reformës Zgjedhore.

Në cilësinë e drejtuesit politik të PS-së në qarkun e Vlorës, Gjiknuri mori pjesë në një takim me gra vlonjate që iu bashkuan radhëve të PS-së.

“Edhe në Vlorë, qindra gra e vajza të reja po i bashkohen radhëve të anëtarësisë së Partisë Socialiste”, tha ai.

/m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Dimitar Berbatov: Ramos will do well at Manchester United. Tiago Silva has proved that it is never too late to move to the Premier League
Maradona's lawyer: the Ambulance drove for half an hour. For 12 hours, my friend was left without medical supervision. Criminal idiocy
Gennady Orlov: I Don't agree that Messi is more talented than Maradona. Leo did not become the leader of Argentina
Wilshire about the lack of Ozil in the application of Arsenal: I'm surprised. He can play for any club in the Premier League
What to read about Maradona: how the Church named after Diego appeared, why he admired an unknown football player, how he got involved with drugs
God is dead. Sports media of the world mourn Maradona
Mourinho about Klopp's words about dissatisfaction with the Premier League calendar: He came in 2015, I-in 2004. Nothing changes