Albania

“Koha për t’u kthyer”, mbrojtësi i Kombëtares fiton betejën ndaj COVID-19

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla ka mposhtur COVID-19 dhe tashmë është shëruar plotësisht për t’u rikthyer në fushën e lojës.

Talenti i Romës pati një sfidë të lehtë me COVID-19 pasi ishte asimptomatik dhe nuk pati shenja apo nevojë për trajtim.

Pavarësisht kësaj, ai humbi disa ndeshje si me Romën ashtu dhe me Shqipërinë, por tashmë Kumbulla duhet të vijojë rrugëtimin fantastik që ka nisur me kryeqytetasit italianë pasi përveç performancave fantastike ka shënuar dhe gola, edhe pse është një qendër mbrojtës.

Në Instagram, Kumbulla kujton golin e tij ndaj Milanit dhe një paralajmëron ”Kohë për t’u kthyer”.

h.b/dita

Football news:

Zidane has no intention of resigning, Real Madrid will make a decision after the season (Marca)
Chiesa injured his ankle. He was replaced in the match against Napoli
Neuer on Bayern's two consecutive wins: This is a message to the competitors
Gattuso about 0:2 with Juve: Insigne should not think that Napoli lost because of him
Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans
Wolverhampton loan Willian Jose from Sociedad with a buy-out option
AC Milan are close to loaning Tomori to Chelsea with a 20+ million euro buy-out option