Albania

Kokëulur dhe i vetmuar nga skuadra, publikohen pamje të reja ku Messi shihet shumë i mërzitur

Publikohen pamje të reja ku Messi shihet i mërzitur, kokëulur dhe i vetmuar nga skuadra.

Lionel Messi sërish bëhet temë në futbollin evropian. Për argjentinasin po thuhet sërish së është i zhgënjyer në Barcelonë.

Trajneri Ronald Koeman ka vendosur të mos e marrë Messin me ekipin e tij në Ukrainë për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Dinamos së Kievit me arsyetimin se ylli i skuadrës ka nevojë për pushim pas angazhimeve në kampionat dhe qetësisë që e ka momentalisht skuadra në Ligën e Kampionëve.

Mirëpo, në stërvitjen e së hënës që e ka zhvilluar Barcelona, një pamje që po bën xhiron e botës, Messi shihet kokulur dhe i diferencuar nga pjesa tjetër e skuadrës, ndërkohë shihet i mërzitur duke ecur i vetëm.

Menjëherë këto pamje të Messit kanë filluar të përhapen në internet kur dihet se prej kohësh përflitet dhe pritet largimi i tij nga gjiganti katalunas.

Football news:

Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million
Two Cornell players tested positive for coronavirus after the match with Barca
Mbappe finished 1st on the Ligue 1 goalscoring list, scoring 13 goals in 17 appearances. He broke the streak of 4 games without goals
Holland has scored 27 goals in his first 28 Bundesliga appearances. He's the second person to do this
Sevilla are trying to sign Papa Gomez, Monchi is in talks. Atalanta wants to sell him to a club not from Italy
Holand has scored 14 goals in 13 Bundesliga games this season
Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017