Albania

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut: 3 viktima dhe 148 të infektuar

Tre persona kanë ndërruar jetë si pasojë e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë shënuar edhe 148 raste të reja. Fatmirësisht betejën me virusin e kanë fituar 65 persona.

Mediat vendase shkruajnë se numri më i lartë i të infektuarve vazhdon të jetë në Shkup, Tetovë, Koçan dhe Berovë, ndërsa në Kumanovë, Dibër dhe Kumanovë ka më pak se 5 të infektuar.

Ndërkohë policia ka gjobitur 528 persona për mos zbatimin e masave mbrojtëse nga COVID-19 si vendosja e maskave. Autoritetet bëjnë thirrje për respektimin e rekomandimeve.

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi