Albania

Ky është djali i Samuel Eto’o, nënshkruan me super ekipin

Djali i Samuel Eto’o nënshkruan për Vitoria Guimaraes.

Klubi portugez, Vitoria Guimaraes, ka njoftuar se e ka transferuar Etienne Eto’o si futbollist të lirë për ekipin e tyre U-23.

Djali i legjendës Samuel Eto’o tash do të vazhdoj të zhvillohet brenda grupmoshave të klubit të tij të ri, në përpjekje që të përfshihet në ekipin e parë.

19-vjeçari ka qenë pa klub prej se u largua nga klubi spanjoll, Real Oviedo, në fund të sezonit 2020/2021.

Vitoria Guimaraes U-23 aktualisht luan në Liga Revelacao U-23 dhe është në vend të tretë në tabelë me gjashtë pikë të arkëtuara nga tri ndeshje.

Etienne është pjesë e Kamerunit U-20, si edhe ka luajtur për ekipet e reja të Mallorca, Baleares e Oviedo.

Ai ishte pjesë e skuadrës së Kamerunit nën 20 vjeç që mori pjesë në Kupën e Kombeve të Afrikës U-20 që u mbajt në Mauritania.

Football news:

Mourinho is one of the candidates for the post of Newcastle coach. The Saudis believe that he will improve the image of the club
Sulscher on Rashford's social activities: Now he should prioritize football
The Prince of Cambodia refused to acquire Saint-Etienne
Dani Alves: If Barcelona thinks they need me, it's a matter of one call. I can still be useful
Lewandowski wants to move to Real Madrid. He will ask Bayern for a transfer (As)
Sarri about the calendar: Football is no longer a sport, but a show from which they are trying to squeeze as much money as possible
Calvert-Lewin is Arsenal's main target for the summer. Lacazette and Nketiah will leave for free