Albania

Ky është reagimi i Kuksë pas triumfit të Akil Gjakovës

Kuka i lumtur me triumfin e Akilit.

Akil Gjakova e ka përfunduar në mënyrën më të mirë performancën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Ai ka fituar medaljen e artë, teksa në finale e mposhti izraelitin, Tohar Butbul.

Lufta ishte e ashpër teksa u desh “Golden Score” që të përcaktohej fituesi. Akili ishte më i vëmendshëm teksa fitoi me “wazari”.

Pas këtij suksesi i menjëhershëm ishte reagimi nga trajneri Driton Kuka.

Ai tha se po përmbushet në çdo aspekt nga nxënësit e tij.

Postimi i plotë:

Mbreti i Evropës ….

Kampion Evropian Akil Gjakova!

Medalja e parë Elitare për meshkuj në Kampionate Evropiane!

Ditë e lumtur dhe e madhe për vendin dhe popullin tim!

Pas mbi 20 medaljeve Elitare për vajzat tona heroina erdh edhe medalja e parë për meshkuj!

Po përmbushem në çdo aspekt nga nxênësit e mi!
#Krenar

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude