Albania

Llogaridhënia publike, Spiropali: Ua kemi borxh qytetarëve

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali ka thënë në emisionin ‘Studio e Hapur’ se turi i llogaridhënies publike realizohet për të dëgjuar problemet dhe shqetësimet e qytetarëve dhe se kjo është një mënyrë për të marrë më shumë informacione.

“Kjo është më shumë se fushatë. Ne jemi 10 muaj nga marrja e mandatit të dytë dhe numrat nuk na mungojnë, por është e nevojshme të përballemi me njerëzit për ato që janë bërë dhe ato që nuk janë bërë. Këtyre qytetarëve u kemi borxh. Nuk jemi në koalicion me asnjë parti, nuk na duhet ta mbajmë mirë me asnjërën parti. Ne kemi marrë një votë kuqezi për një shtet dinjitoz dhe të të gjithëve dhe për ta kthyer Shqipërinë në një normalitet ekomomik dhe social”, tha ajo.

Spiropali vijoi së thënuri se takimet janë të hapura dhe ftesa bëhet për të gjithë qytetarët, pavarësisht bindjeve të tyre politike.

“Takimet janë të hapura dhe ftesa bëhet për të gjithë qytetarët. Ndoshta vijnë më shumë të majtë për shkak të paragjykimeve. Platforma shqipëriaqëduam.al është agjenci shtetërore bashkëqeverisje, e cila bën një analizë dhe u jep një përgjigje ligjore shqetësimeve. Janë mbi 900 mijë ankesa dhe mbi 8500 kanë marrë përgjigje.”

s.a/dita

Football news:

Lampard on 3-2 with crystal Palace: Chelsea should have killed the intrigue in the match. Willian and Pulisic were excellent
39-year-old belezoglu is the first player in the history of the Turkish championship to score in four decades
Watch your language when you talk about Florence. The poor are also robbed. Fiorentina fans responded to Ribery
Manchester United and Manchester City will compete for Coulibaly and Skrinjara
Juventus and Manchester City are the leaders in the fight for Adam Traore
Pep Guardiola: I Want Messi to stay in Barcelona
Kike Of Setian: Of course, we can win the championship. This is evidenced by facts and mathematics