Albania

Lojtarët e FC Prishtinës do të testohen për COVID-19

FC Prishtina do t’i nënshtrohet një testimi të dytë para fillimit të përgatitjeve për ndeshjet ndërkombëtare.

Për dallim nga vendet evropiane, ku lojtarët janë testuar çdo dy ditë, në Kosovë, ekipet e Superligës kanë testuar lojtarët vetëm një herë deri më tani, para rifillimit të pjesës së mbetur të sezonit.

FC Prishtina, përmes një komunikate, ka bërë të ditur se lojtarët do t’i nënshtrohen një testimi, me kërkesën e klubit.

Njoftimi i FC Prishtinës:

Duam të sqarojmë opinionin që FC Prishtina do të testohet me kërkesën e saj për shkak fillimit të përgatitjeve. Ky është testimi i dytë që skuadra bënë gjatë pandemisë, ndërsa do ta bëjë edhe një tjetër me gjasë para ndeshjes kualifikuese në Evropa Ligë.

Çdo gjë tjetër që mund të lexoni është spekulim i pastër. Nuk ka skuadër a klub vendor që nuk ka dyshuar për ndonjë të infektuar dhe gjithmonë me test apo pa test ata futbollistë iu janë shmangur seancave stërvitore dhe në kohë të caktuar janë vetizoluar.

Ju faleminderit për mirëkuptim.

Football news:

Bartomeu is getting closer to retirement: Socios bars collected 20 thousand signatures for impeachment
The American company Krause Group bought 90% of Parma's shares
Prokhorov denied information about wanting to buy Manchester United
Tiago said goodbye to Bayern: This is the most difficult decision of my career. I need new challenges
Bale and Regilon will fly to London today to complete transfers to Tottenham
We have found a club in the Bundesliga that will prevent Bayern from becoming Champions. More precisely, it was put together by the Players from Dortmund and Leipzig, the management from Gladbach, the sponsor from Hertha
Bruno is the best player of the season at Manchester United according to the fans. It came in January