Albania

M-Technologie fiton finalen e parë, bën hapin e parë drejt titullit

Ekipi i M-Technologie nga Prishtina shënon fitore me rezultat 3:0 (25:23, 25:21, 27:25) ndaj Skenderajt, në finalen e parë të play-off-it të Superligës A të Kosovës, e cila u zhvillua në palestrën e sportit “1 Tetori” në Prishtinë. 

Vashat prishtinase treguan lojë më të mirë dhe arritën fitore në finalen e parë, të cilat vetëm edhe një fitore i ndanë nga titulli i kampionit, i teti i pasluftës. 

Seti i tretë ka qenë dramë, edhe pse Skenderaj ishte në epërsi në shumicën e kohës në fund pësuan me 27:25, duket paksa edhe nga lodhja. 

Kryetrajneri i M-Technologie, Naser Krasniqi, tha se është bërë hapi i parë drejt titullit. Sipas tij janë më të relaksuar për finalen e dytë sepse janë në epërsi me 1:0, ndërsa volejbollistja Drenusha Asllanaj, tha se shpresojnë të triumfojnë edhe në takimin e dytë.

Kryetrajneri i Skenderajt, Yll Kadriu, tha se pak lodhja ka ndikuar, por sipas tij, asgjë nuk ka përfunduar dhe krejt ndryshe do të jetë finalja e të mërkurës në Mitrovicë. 
Volejbollistja e Skenderajt Elvira Bajraktari, tha  mes të tjera: “Në lojën kthyese do të jemi diçka tjetër”.

Football news:

Ignashevich Pro 1:1 with Spartak-2: torpedo has no problems with the structure of the game. But without blows there are no goals
Gattuso on Pirlo's appointment in Juve: All right, he got it. Being a player and a coach are different things
Sergi Roberto on the Barcelona-Bayern match: It will be like the final
David Silva has agreed a 3-year contract with Lazio for 9 million euros. He will leave the city for free
Mertens Pro 1:3 with Barca: after Langle's goal, Napoli forgot how to play
Muller before Barca: anything can happen in a match of this level
Mammana about moving to Sochi: I will Try to achieve a lot with this great club