Albania

Man Utd përgatit kontratën e re për këtë lojtar, do t’i dyfishohet paga

Manchester United përgatit kontratën e re për Fernandesin, do t’i dyfishohet paga.

Man Utd është i gatshëm t’i ofrojë mesfushorit ofensivë, Bruno Fernandes kontratë të re.

Sipas The Sun, portugezi është lojtari më i mirë te skuadra e Ole Gunnar Solskjaer në dy edicionet e fundit.

Fernandes fiton rreth 100 mijë euro në javë.

Është e vërtetë që fiton para edhe nga bonuset, por ende është shumë mbrapa yjeve të tjerë si David de Gea dhe Paul Pogba.

Pritet që me rinovimin e kontratës ai do fitojë rreth 200 mijë euro në javë, derisa do këtë edhe para shtesë për çdo paraqitje, gola dhe trofe.

Ish ylli i Sporting, është vetëm lojtari i shtatë më i paguar në skuadër dhe fiton vetëm 20 mijë euro më shumë se Jua Mata.

Ndërsa, sa i përket me të paguarve, atëherë De Gea fiton rreth 375 mijë euro në javë, ndjekur nga Pogba me 290 mijë euro në javë.

Football news:

Mesut Ozil: Real Madrid are the favourites for the La Liga title. Benzema - the best striker of the championship
Bixant Lizarazu: Benzema is one of the best players in the history of French football
A cautious line-up hurt Barca in the first half and forced them to go all-in. Second half = fun
Messi does not score against Real Madrid after Ronaldo's departure to Juve. In the last clasico before the transfer, both scored
Modric-Pique after the clasico: Waiting for the referee to complain, right?
Actor of the year in the English League 1: hit the ball in the head of an opponent and pretended that it was not him
Koeman pro 1:2 with Real Madrid: Barca were unlucky because of the wrong decision of the referee and VAR