Albania

Man Utd – Varane, ky është lajmi i fundit

Punë e kryer, Varane në United për 50 milionë euro, kontratë 4+1.

Pas Sergio Ramos, nga Real Madridi do të largohet edhe Raphael Varane, çka do të thotë që dyshja e mbrojtjes që ka qenë standarde në Madrid për shumë sezone, largohen në të njëjtën merkato.

Sipas informacionit të Edu Aguirre në ‘El Ciringuito de Jugones’, tashmë është gjithçka e kryer dhe Varane mund të konsiderohet lojtar i Manchester United.

Ai thotë se klubet kanë arritur marrëveshje që “United të paguajë 50 milionë euro për Varanen”.

Ai shton se “Varane do të nënshkruajë kontratë 4+1 vjeçare dhe do të fitojë 11 milionë euro në sezon”.

Varane është rrugës që të largohet nga Reali pas 10 sezoneve, ku fitoi gjithçka që mund të fitojë një lojtar, derisa Reali është rrugës që të mbesë pa dyshen që ia solli katër trofe të UEFA Champions League dhe shumë të tjerë Varane-Ramos.

Football news:

Sulscher on titles: Manchester United must win. I hope that in May we will fight for the trophies that we want so much to return
Kante will miss the matches with Juventus and Southampton due to illness
Anelka on replacing Messi: Leo will never forget that Pochettino did this. You can't treat him like that
Ted Lasso is the most popular comedy about sports. The idea came from an advertisement for the Premier League, the actors do not understand anything about football at all
Koeman about Fati: We will give him more playing time, but everything depends on his condition
Ivanov has been appointed chief referee of the Sociedad - Monaco Europa League match
UEFA will appeal against the decision of the Madrid court on the Super League and apply for the dismissal of the judge