Albania

Me këtë deklaratë Depay zbulon klubin që do të luaj sezonin e ardhshëm

Sulmuesi Memphis Depay ka folur lidhur me transferimin e mundshëm te Barcelona.

Holandezi thuhet se ka arritur marrëveshje me gjigantin katalunas për tre vitet e ardhshme dhe që marrëveshja do bëhet zyrtare brenda javës, përcjellë lajmi.

Depay ka theksuar se dëshiron të luajë nën urdhrat e teknikut holandez, derisa tha se është i fokusuar me Kombëtaren.

“Të gjithë e dinë se kam qenë i lidhur me Barcelonën që një kohë dhe dua të luajë për Ronald Koeman. Prisni dhe pastaj lajmet do vijnë”.

“Tani jam i fokusuar te Kombëtarja e Holandës. Kjo është shumë e rëndësishme”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Barcelona është duke punuar që t’ia kompletojë lojtarit testet mjekësore.

Football news:

Bayern's match in the German Cup was postponed due to quarantine in Bremer
Shakhtar coach De Derbi on 2:1 with Genk: If we want to go further, we must play powerfully for the entire 90 minutes
Lewandowski admits that he will leave Bayern in a year. The striker has a contract until 2023
Kochenkov on moving to Arsenal: Shamov, Levashov are excellent goalkeepers, we will compete
Neville about Kane: He seems to be very annoyed, but this is not an excuse. It is impossible to justify a player missing training
Kovac about hooting at Tchuameni: We are devastated that this is still happening in the XXI century. We won the match against racism
Chelsea will offer Inter 120-130 million euros for Lukaku. The striker will be given a contract for 12 million euros a year