Albania

Meta vizitë në shkollëm fillore ’Gjergj Kastriot Skënderbeu’’ ku është pritur nga profesori i gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj.

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta vijon vizitat në trevat shqiptare në Mal të Zi ku pas Krajës është ndalur në Ostros.

Ai ka vizituar pikërisht shkollën fillore ‘’Gjergj Kastriot Skënderbeu’’ ku është pritur nga profesori i gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj.

Meta thotë se Gjeçbritaj prej dekadash edukon fëmijët shqiptarë me kulturën e traditat atdhetare.

Presidenti  e falenderoi profesorin për kontributin e tij në trevën e Krajës.

STATUSI NGA ILIR META

Në shkollën fillore “Gjergj Kastriot Skënderbeu” në Ostros, me profesorin e gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj, i cili prej dekadash edukon fëmijët shqiptarë në Malin e Zi, me kulturën dhe traditat atdhetare.

E falënderova me mirënjohje për kontributin e tij në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare në trevën e Krajës.

Football news:

Rooney rolled under the 20-year-old Derby midfielder in training and injured him. He may miss 3 months
Manchester United believe that Pogba is unlikely to extend his contract. Therefore, they are ready to let him go to PSG
Ramos will miss the French Super Cup due to a muscle injury to his leg
Roberto Carlos on Messi: He really needed the America's Cup - a title, a trophy. I am happy for my friend and colleague
Former Man City and Monaco striker Jovetic has moved to Hertha
Allegri on Real Madrid's Interest: I thank Perez, but I chose Juve because of my love for the club
Koeman likes Bayern defender Hernandez. Barcelona considers the transfer impossible