Albania

Milan befason Lazion, i shënon tri gola në udhëtim dhe qartëson gjërat për titullin e radhës së Juventusit

Milan i ka bërë  një dhuratë të madhe skuadrës së Juventus.

Milan kaloi në epërsi qysh në minutën e 23’, me golin e Hakan Calhanoglu.

Goli i dytë në këtë takim erdhi nga veterani Zlatan Ibrahimovic, i cili në minutën e 34’ u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë për 2:0.

Në pjesën e dytë, skuadra e Stefano Pioli arriti të gjente golin edhe një herë, duke shënuar me anë të Ante Rebic, atëherë kur luhej minuta e 59’.

Me këtë fitore, Milan shkon në kuotën e 46 pikëve për pozitën e gjashtë, duke u afruar në vetëm dy pikë me Romën, për pozitën pesë që dërgon direkt në Ligën e Evropës.

Lazio mbetet në kuotën e 68 pikëve, tashmë me shtatë pikë më pak sesa Juventus që janë në krye të tabelës.

Football news:

Barcelona and Bayern have won the Champions League 10 times. 6 other participants of the 1/4 final of 0 cups
Gennaro Gattuso: Napoli fell asleep for half an hour and gave Barca victory. We dominated and hit more often
Lewandowski finished off Chelsea: 2 goals and 2 assists. His statistics this season are more than space
Barca flick: Not focusing on Messi. We want to show our strengths
Lewandowski scored 7 (3+4) points in two games with Chelsea and participated in all of Bayern's goals
Messi has been scoring in the Champions League for 16 years. More only have Raul-17
Luis Suarez: the main Thing is that Barcelona goes further. Bayern are one of the candidates to win the Champions League, just like other teams