Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Milan “blindon” Saelemaekers deri në vitin 2026

Alexis Saelemaekers, ka pasur një vit shumë të mirë. Lojtari i krahut po përparon gradualisht me Djajtë e Kuq dhe ai po bën mirë punën në AC Milan në Serie A.

Klubi i lartë italian ka hapur kontaktet e tij deri në mesin e vitit 2026,përcjell ORAinfo.

AC Milan njoftoi zyrtarisht lajmin. Alexis Saelemaekers reagoi shkurt. “Jam i lumtur që munda të rritem me ekipin.” AC Milan i pagoi një total prej 7 milionë eurosh RSC Anderlecht dhe kjo doli të ishte një ujdi.

Sipas Transfermarkt.be, 22-vjeçari belg tashmë vlen 18 milionë euro. Alexis Saelemaekers është një vlerë fikse në AC Milan, e cila përsëri luan për çmimet. Në 64 ndeshje, ish -lojtari i RSCA shënoi 4 herë dhe dha 10 asistime./ORAinfo/