Albania

Milan me këtë formacion synon ta mposh Spezian

Milani synon të vazhdojë me fitore kundër Spezias, formacionet e mundshme.

Sot nis xhiroja e gjashtë edhe në Serie A.

Rossonerët hyjnë shumë të motivuar në këtë takim pas formës të mirë që po kalojnë këtë sezon dhe kanë 13 pikë të grumbulluara.

Në anën tjetër Spezia ka vetëm katër pikë të grumbulluar, por sot para tifozëve të saj do të mundohet të shkaktojë befasi.

Ndërsa ekipi i Stefano Piolit përkundër mungesave të rëndësishme si Zlatan Ibrahimovic e Simon Kjaer do të kërkojë vetëm tre pikë.

Formacioni i mundshëm i Spezias: Zoet; Amian, Hristov, Nikolaou, Bastoni; Ferrer, Bourabia, Maggiore; Verde, Antiste, Gyasi

Formacioni i mundshëm i Milanit: Maignan; Kalulu, Tomori, Romagnoli, Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Diaz, Leao; Rebic.

Football news:

Manchester United's new crisis: they lose even with Ronaldo, Pogba blames the defense, Sulscher admits mistakes
Brentford coach: Chelsea are very lucky. We dominated the last 30 minutes. He has 5 strokes!
Tuchel about 1-0 with Brentford: Chelsea were strong in the first 70 minutes and lucky in the last 20
Ronaldo has no effective actions in three consecutive Premier League games. Today he struck 3 shots, gave 31 passes and was offside 3 times
Why is Mehndi not nominated for the Golden Ball? Rüdiger about the goalkeeper's game with Brentford
The Salah-Mane-Firmino trio breaks up again: 5 goals for Watford, more than 16 Premier League teams have scored
Ole Gunnar Sulscher: Manchester United need to shake themselves up, look in the mirror. Everyone needs to work better