Albania

Milan merr lajmin e mirë para ndeshjes me Romën

Calhanoglu mund të kthehet kundër Romës.

Sky Sport Italia ka raportuar sonte se Milan është duke bërë gjithçka që ta rikuperojë Hakan Calhanoglu në kohë që ai të jetë gati për ndeshjen e Milanit kundër Romës të hënën

Calhanoglu pati një lëndim në gju gjatë stërvitjeve këtë javë dhe humbi ndeshjen kundër Celtic në Europa Ligë.

Sky Sport Italia ka treguar që turk është duke punuar individualisht në Milanello dhe kuqezinjtë shpresojnë në mrekulli pasi që po tentojnë ta kthejnë atë kundër Romës në San Siro.

Media ka shkruar se është menduar që ai do të jetë larg 10 ditë, që do të thoshte se ai do të mungonte kundër Romës dhe Sparta Pragës.

Mesfushori ka pasur një sezon të mirë deri me tani ku në shtatë ndeshje ka shënuar katër gola dhe ka bërë tre asiste.

Football news:

Inter want to sign Giroud in January
ISCO agent: he wants to try to play in another League
Roberto De Derbi is the new Serie A coaching star. His Sassuolo is the best control team in Italy, but it lacks improvisation
Wayne Rooney: Chelsea and Mourinho wanted to sign me, there were also Real Madrid and Barcelona
Eriksen can go to Real Madrid, ISCO-to Inter as part of the exchange (Sky)
Beckham returned to the cover of FIFA 23 years later. For this, he will get more than paid in real PSG
Barcelona transferred a 5 million Euro bonus to Borussia for Dembele's transfer. Catalans have already paid more than 130 million