Albania

Morata dënohet me dy ndeshje

Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata, ka marrë një ndalim prej dy ndeshjesh për kartonin e kuq ndaj Beneventos.

Morata që e shënoi golin e vetëm për Zonjën e Vjetër në barazimin 1-1, do të mungojë tani në Derby della Mole kundër Torinos këtë fundjavë dhe ndeshjen tjetër kundër Genoas.

Calciomercato.com shkruan se Komisioni Disiplinor ka pezulluar sulmuesin Bianconer për dy ndeshje për shkak të ‘një shprehjeje mosrespektimi drejtuar gjyqtarit në fushë në fund të ndeshjes.

Pirlo tashmë e ka konfirmuar që Paulo Dybala do të jetë në bankinën kundër Dinamo Kiev nesër, pasi ai do të luajë në Derby kundër Torinos të shtunën.

Morata do t’i mungojë shumë Juventusit pasi është sulmuesi në formë i ekipit.

Football news:

Agent about Wendel in Zenit: A risky deal, may not be justified
Shevchenko about Ukraine at Euro 2020: Goal-minimum-exit from the group
Tottenham are Interested in Southampton's top scorer Ings. He has 7 goals in 13 Premier League games
Midfielder Loko Berkovskiy focuses on de Bruyne: I give passes more often, I don't hit many goals, but I draw conclusions
Ex-coach Genoa Nicola took charge of Torino
Lampard on 8th place Chelsea: I can handle the pressure
Wegorst-the first in the history of Wolfsburg to score 12 goals in the 1st round of the Bundesliga. He is in the top 3 of the goalscoring race