Albania

Mori postin e lartë në NATO, ambasadorja amerikane uron ish-ministren Mimi Kodhelin

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka uruar ish ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli për detyrën e re që i është caktuar në NATO.

Sipas diplomates amerikane, Kodheli është e para shqiptare që merr një post kaq të rëndësishëm në aleancën e Atlantikut të Veriut dhe ajo mezi pret të punojë me të.

Urime Mimi Kodheli për zgjedhjen e saj si zv/presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO, e para shqiptare që merr një detyrë kaq të rëndësishme. Ne mezi presim ta shohim atë duke punuar për të forcuar NATO”, shkruan mes të tjerash ambasadorja Kim.

h.b/dita

Football news:

Andrea Pirlo: Criticism is inevitable when you are suddenly appointed Juve coach, but the results will say everything for me
Zidane on relegation from the 3rd League club: It's not a shame, let's not go crazy. Real Madrid wants to win, sometimes it doesn't come out
Real Madrid were eliminated from the Spanish Cup for the fifth time by a team from the 3rd league
Solskjaer on 2-1 with Fulham: Having conceded, Manchester United woke up and played a good match. Pogba played well
Manchester United won a Premier League match for the 94th time, conceding first. This is a record of the tournament
Pirlo took the first trophy as a coach-snatched the Super Cup from Gattuso. And once they won together
Cristiano Ronaldo: Milan and Inter are very strong, but Juventus can win Serie A