Albania

“Mos bini pre e mashtrimeve”, Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për vizat

Ambasada amerikane në Tiranë njofton të gjithë qytetarët që të mos bien pre e mashtrimeve për viza në këmbim të parave.

Përmes njoftimit, ambasada amerikane në Tiranë u kërkon qytetarëve që të mos dërgojnë asnjë të dhënë, pasi ata kurrë nuk do të kërkonin të transferonin para tek një individ apo organizatë tjetër.

“Ne kontaktohemi vazhdimisht nga individë që kanë rënë viktima të mashtrimit të vizave.

Mashtrimet zakonisht përfshijnë faqe interneti të rreme, adresa emaili dhe kërkesa për tarifa shtesë që duhet paguar për të marrë një vizë.

Mos harroni, Departamenti i Shtetit nuk do t’ju kërkojë kurrë të transferoni para tek një individ apo organizatë tjetër për të marrë vizën tuaj.

Informoni veten në mënyrë që të mos bëheni viktimë e një mashtrimi”, njofton ambasada e SHBA në Tiranë.

Football news:

Messi has not scored against Real Madrid since May 2018
Zinedine Zidane: Real Madrid beat Barca deservedly. You can't blame everything on the judge
Ronald Koeman: The referee should have taken a clear penalty. But Barca will have to accept it again
Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR
Ex-referee Iturralde Gonzalez believes there was a penalty on Braithwaite. Andujar Oliver thinks not
Casemiro got 2 yellow cards in a minute and will miss Real Madrid's game with Getafe
Nacho about 2:1 with Barca: It was like a final, a very important victory. But Real Madrid still have a lot to do