Albania

Munishi: Baftiu nuk shkon në Rapid

Kryetrajneri i Ballkanit nga Theranda, Ismet Munishi,  ka një mesazh të fortë për futbollistin e tij, Blendi Baftiu. Sipas tij nuk do të transferohet te Rapid Vjena nga Austria.

“Nuk shkon në Rapid.

Shkon dikun tjeter , une e di nuk flas por pak ka rendesi , kryesorja ka shumë oferta dhe i i ka njerëzit shumë te sukseshem që e pëfaqësojnë,

Shkumbin Qorrmemeti dhe Haris Fakië. Produkti i Arsim Kabashit Presidentit te madh.

Produkti i Fc Ballkanit & Xhebrailave .

Produkt i perkrahjes dhe kultures së Suharekes .

Produkt i pëkrahjes shumë të mirë nga familja e vet e sidomos Babes se tijë dhe Nanes ne menyren se si Nanat tona na kan perkrahë gjithmonë .

Blendi Baftiu e njihni si futbollist fantastik si djaloshi i Artë i Ballkanit , te cilin nuk do ta shihni të luajë ne Superlig më, por besoj se ka qen e mjaftueshme atë qa keni parë .

Por une do ta mbajë në mend si lojtarin me karakterin me fisnik që kam pas ne karierën time si trener .

Te du fort ti e dinë Blendi .

Rrugë të mbarë Loqkama”, shkruan Munishi në facebook.

Football news:

Calvert-Lewin, Saka and Barnes are called up to the England team for the first time. Maguire returned to the squad
Lazio leases Pereira from Manchester United with a buy-out option for 27 million euros. Potentially the biggest transfer in the history of Rome
Dest will play for Barca under the 2nd number. Dani Alves was playing under it
Bielsa on Guardiola: his Barcelona was one of the best in history. Pep teams play like no other
Barcelona offers 10 million euros with bonuses for Eric Garcia, Manchester City wants 30 million
Atletico are close to renting Torreira from Arsenal with a buy-out option. They believe that the Party will remain
Barcelona have bought a new Dani Alves. Meet Sergino Dest