Albania

MV –  934 raste të reja dhe pesë vdekje nga COVID-19

SHKUP, 30 tetor /ATSH-MIA/ – Në Maqedoninë e Veriut u regjistrua sot një rekord i ri në rastet ditore, 934, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Gjithashtu, në vend, u raportuan edhe pesë të vdekur në 24 orët e fundit.

Numri i pacientëve të rinj të shëruar gjatë ditës së fundit është 454.

Spitalet në vend janë në maksimumin e kufijve të tyre. NATO dërgoi 60 aparate për frymëmarrje, për të ndihmuar anëtaren e saj më të ri, për të përballuar krizën.

Qeveria e ka bërë të detyrueshme mbajtjen e maskave mbrojtëse në publik./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Loew can return Muller, Boateng and Hummels to the German national team if there are a lot of injuries
Nacho about the Real Madrid game: That's not how titles are won. Working to get better
De Bruyne will sign a 5-year contract with Manchester City. He entered negotiations after Pep extended his contract
Tiago will miss a few more weeks. The knee injury was more serious than expected
Suarez will not play against Bayern. He again tested positive for coronavirus
Barcelona wants the yellow Messi to be cancelled. He took off his shirt in memory of Maradona
Juve want to buy Morata from Atletico in the summer. Pirlo considers him an ideal partner for Ronaldo