Albania

Ndarja nga jeta e Maradonës, Olsi Rama: Për të ia vlente të prisje të shtunën dhe të dielën

Ndarja nga jeta e Maradonës ka bërë që bota e futbollit të jetë në zi.

Në lidhje me Skype me emisionin Rubrika Sportive ishte drejtori sportiv i Partizanit, Olsi Rama. Rama u shpreh se argjentinasi ishte poezia e lojës së luajtur.

”Kam pasionin tim për Juventusin. Maradona është quajtur dora e zotit për atë episod të bërë. Ai është poezia e futbollit. Për një brez të hershëm, Maradona përkon me ngjyrat.

Ishte fenomeni që zbukuroi tablonë e futbollit. Për të ai vlente të prisje të shtunën dhe të dielën. Disa nga titujt e gazetave shkruanin ADIOS.

Nëse zoti do zgjidhte një  ëngjëll për të luajtur, ai ishte Maradona. Maradona ishte poezia e futbollit.

Atë që e bënte në fushën e lojës, në jetën private e kalonte në gjërat e tjera. Janë shembuj të jashtëzakonshem.

Ai ishte talenti në formën më puro. Të gjithë brezat do shikojnë golat e tij” – Tha Rama.

Football news:

Mikhailovich's autobiography - 🔥 Was friends with a criminal boss, rushed to the Inter locker room to deal with Ibra, defeated leukemia
Chelsea's chances of signing Alaba have increased since Tuchel's arrival. Real Madrid is also Interested in the player
Solskjaer about Greenwood: We're talking about the syndrome of the second season. I have always believed that 99% of the effort is 100% of the failure
Oscar: Salah at Chelsea was unstoppable in training, but on the pitch he was timid. Not enough confidence
Koeman on Barca's debts: We helped the club by lowering salaries. This situation is not only here - everyone is suffering because of the coronavirus
Real Madrid's contract negotiations with Ramos and Vazquez have been suspended. The club can not improve conditions due to the crisis
Pioli on Zlatan's red: He apologized. This is what great champions do, which is what Ibrahimovic is