Albania

“Ndërtimi i saj është simbol i miqësisë mes BE dhe Shqipërisë si dhe i së ardhmes”, Presidentja e KE mbërrin në shkollën në Qerek të Krujës

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka mbërritur në Krujë, ku pritet të bëhet dhe përurimi i një shkolle filloreje në Qerek, e rindërtuar me financime nga BE.

Pasi zbuluan memorialin e vendosur në pjesën qendrore të shkollës, Presidentja e KE, u fut nëpër klasa dhe nisi të vizitonte fëmijët.

Ajo shihet teksa bashkëbisedon me ta dhe të kalonte disa momente nga mësimi i tyre i përditshëm. Po ashtu, pasi doli nga ambientet e shkollës, presidentja e KE, takoi disa nga qytetarët e pranishëm dhe tregoi se ndërtimi i shkollës është simbol i miqësisë mes BE dhe Shqipërisë si dhe i së ardhmes.

“Mirëmëngjesi të gjithëve. Doja të shikoja shkollën, por edhe kopshtin. Qenka e mrekullueshme të shohësh se çfarë është ndërtuar deri më tani. Mendoj që ky është një simbol i mirë i kësaj miqësie që ne kemi, mes BE dhe Shqipërisë, por do të jetë dhe simbol i të ardhmes”, tha Von der Leyen.

Football news:

And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season
Sulscher on Ferguson's words about Ronaldo: We all want to see Cristiano on the pitch because of his uniqueness. But he can't play in every match
Pep on the requirement to stay on top: People judge me not by trophies, but by what will happen tomorrow
Joan Laporta: The Super League is alive, it will replace the Champions League. Juve, Real Madrid and Barcelona continue to win in the courts
Karim Benzema: Clasico remains the best match in football. It doesn't matter which players are playing
In favor of PSG, after the VAR, they awarded a penalty for playing with their hand. Perhaps Icardi had fouled before
Arsenal defender White: I don't watch football. All I want when I come home is not to think about him