Albania

“Obobo, tërmet i thashë gruas”, flet vlonjati që i vendosen tritol në 3 të natës: Kasap kam punuar, s’kam…

Tahsim Banushaj, pronari i shtëpisë në lagjen “10 Korriku” në Vlorë të cilës iu vu tritol mëngjesin e sotëm ka treguar momentin e parë kur bashkë me të shoqen kanë dëgjuar shpërthimin e fuqishëm.

Ai thotë se fillimisht kanë menduar se është tërmet dhe menjëherë është ngjitur lart në banesë, por më pas ka parë se ajo ka ndodhur para derës.

Shprehet se nuk ka konflikte dhe nuk e përjashton mundësinë që personat që kanë vënë tritolin të kenë ngatërruar objektiv.

“Ishim në gjumë ora 3 pa dhjetë. Dëgjojmë krismë, zhurmën e një dinamiti. Obobo tërmet i thashë gruas. Dolën gjitonit. Mora elektrikun dola lart nuk pashë asgjë. Kur erdha këtu pashë te dera. Nuk më shkon mendja te njeri.

Dikush mund të më ketë ndonjë borxh por unë nuk i kam njeriu. Kam punuar si kasap. Ndonjë borxh, ndonjë kg mish. Fëmijët i kam të shpërndarë. Edhe mund të kenë ndërruar derë”, shprehet ai.

o.j/dita

Football news:

Anton Ferdinand on the racist scandal with Terry: I was sent a bullet in the mail. Insults in social networks came every hour
Manchester City have offered 19 million euros including bonuses for 17-year-old Argentine midfielder Sarmiento
Rehagel is a bandit from whom I will not accept an apology. The story of the worst injury in the history of the Bundesliga
Barcelona's presidential election will be held on January 24
Koke: to beat Bayern, you need to play a nearly perfect match. I hope their unbeaten streak ends tomorrow
Loew can return Muller, Boateng and Hummels to the German national team if there are a lot of injuries
Nacho about the Real Madrid game: That's not how titles are won. Working to get better